Život v klube

Naša skupina
V klube sa stretáva skupina detí vo veku od 3 do 7 rokov. Maximálny počet detí je 16. O deti sa starajú 3 kvalifikované sprievodkyne, ktoré s rešpektom a láskou sprevádzajú deti v činnostiach počas celého dňa.

Život v klube

„ Ak chcete spoznať život, študujte rytmy.“
Rudolf  Steiner

V našom priestore žijeme v súlade s rytmom a kolobehom roka.  Rytmus dáva deťom pocit istoty a bezpečia.  Máme denný, týždenný a ročný rytmus. Riadime sa heslom, tak ako vonku, tak aj  vnútri. Život v škôlke prirodzene odráža to, čo sa deje vonku. Venujeme sa aktivitám, ktoré sa robia počas roka, na jar sadíme kvietky, v lete polievame záhradu, na jeseň si robíme zásoby a v zime sa venujeme ručným prácam.  Slávime sviatky spojené s kolobehom roka. Deti vedieme k prirodzenému rešpektu k prírode sa k sebe navzájom. Budujeme spoločenstvo a zmyslel pre komunitu. Uplatňujeme waldorfskú pedagogiku. V klube máme denný, týždenný a ročný rytmus.

Viac o rytmoch a kolobehu si môžete prečítať v sekcii Kolobeh roka.

Spolupráca s rodičmi
Rodičia sa aktívne podieľajú a zapájajú do činností klubu. Našou snahou je vytvoriť komunitu ľudí, ktorí by mohli spoločne rásť a inšpirovať sa navzájom pri výchove svojich detí.  Rodičia navštevujú klub počas roka, robia s deťmi rôzne činnosti, spoločne slávime sviatky, podieľame sa na zveľaďovaní komunitného priestoru. Budujeme medzi sebou zdravé vzťahy a snažíme sa byť dobrým príkladom pre deti.

Adaptácia dieťaťa
Pretože vieme aké ťažké je pre niektoré deti odlúčenie od rodiča, ponúkame rodičom a deťom adaptačný program. Jeden z rodičov môže dieťa sprevádzať v prvých dňoch pobytu v klube. Každé dieťa má svoj jedinečný čas kedy je pripravené. Dĺžka je individuálna. Adaptácia dieťaťa je ukončená po vzájomnej dohode medzi rodičom a sprievodkyňou. Spravidla to trvá do 2 týždňov.

Stravovanie detí
Strava u nás je chutná, výživná, prevažne z domácich potravín.  Používame kvalitné potraviny z overených zdrojov. Snažíme sa podporovať lokálnych výrobcov. Nepoužívame biely cukor ani syntetické sladidlá.  Sladíme medom, melasou, kokosovým cukrom. Dodržiavame pitný režim v podobe pramenitej vody, alebo nesladených bylinných čajov. V zimných mesiacoch deťom pripravujeme  teplé obilninové kaše bohaté na vitamíny a minerály. S príchodom letných mesiacov sa v jedálničku objavuje stále viac čerstvého ovocia a zeleniny. V našom zriadení pripravujeme desiate a olovranty. Obedy dovážame z certifikovanej prevádzky.